VTC terrein

Meet the Expert: Albert Kuik

Date

Wie is Albert?

Mijn naam is Albert Kuik, ik kom uit Arnhem en ik werk inmiddels alweer 13 jaar als instructeur bij VTC. Ik geef diverse opleidingen met mobiele kranen zoals telescoopkranen, verreikers, graafmachines met hijsfunctie en autolaadkranen. Daarnaast geef ik trainingen aan keurmeesters van hijsgereedschappen, zoals EKH odh en TCVT w1-02. Wat ik vooral ook heel leuk vind zijn de “veilig hijsen” trainingen op locatie bij bedrijven zelf

Achtergrond en Carrière

Ik kwam in aanraking met kranen tijdens mijn tijd in het leger, bij de afdeling zwaar transport. Een sergeant zei toen tegen mij dat kranen “wel wat voor mij waren”. Na mijn diensttijd ben ik toen maar een opleiding met kranen gaan volgen. Vervolgens ben ik gaan werken bij de firma Saan, waar ik verder intern ben opgeleid. Ik ben bij VTC terecht gekomen dankzij de directeur van Barneveldse Kraanverhuur (BKV). Ik was daar machinist op een 70-tons telescoopkraan toen hij mij vroeg of ik instructeur wilde worden voor VTC.

Werkplezier en specialiteit

Het leukste aan mijn werk bij VTC vind ik de diversiteit aan cursussen die ik geef. Hierdoor is mijn werkweek nooit saai! Mijn specialiteit ligt bij de spoorkranen, zoals de KROL. Hiervoor hebben we op ons trainingsterrein in Ede een spoor aangelegd waarop we kunnen trainen en de hijsgereedschappen EKH kunnen keuren. Bovendien ben ik ook lid van de technische commissie van de EKH.


Albert Kuik - Instructeur Verticaal Transport Centrum

Wat maakt VTC bijzonder

VTC onderscheidt zich van andere opleiders door dicht bij onze klanten te staan. Bovendien komen onze instructeurs allemaal uit de praktijk, waardoor iedereen écht weet waar hij het over heeft. Verder beschikken we in Ede over uitstekkende trainingsfaciliteiten. Dit zorgt niet alleen voor een professionele uitstraling naar onze klanten, maar geeft ons als trainers ook de mogelijkheid om het maximale uit een opleiding en de cursist te halen!

Favoriete pauzesnack

Mijn favoriete snack is de Mexicano (maar ik beperk het snacken tot één keer per week ;)